Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Tie Dye: Психоделичен отпечаток за кој зборуваат сите љубители на модата

Графиката се здоби со многу важно место во светот на модата, бидејќи ги потенцира и наједноставните парчиња. Од класични цветни до модерни животински отпечатоци, ќе најдете многу опции што одговараат на вашиот стил и карактер.

Сепак, во оваа категорија има уникатен и најексцентричен дизајн, кој го обожаваат љубителите на модата, а станува збор за „dye print“.

Овој психоделичен принт е модерен веќе неколку сезони, но на најпознатите модни брендови не им е преку глава од интересни бои и во новите колекции ни презентираат многу убави парчиња за летните денови.

Може да го најдете на сите дизајни, од топови и фустани до панталони и костими за капење.

Ако немате „tie dye“ принт облека во вашата колекција, сега е време да ги набавите. Во галеријата ќе најдете врвни сезонски парчиња!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement