Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Tatiana Usatii – Девојка која ќе ја засакаме

Натпреварите за моделирање честопати се сон и стремеж на младите модели. Освојувањето на наградата е признание за успех во модната индустрија и можност да ја продолжите својата кариера.

Веројатно веќе знаете дека Романија е позната како земја на гламурозни жени. Меѓу оние кои ќе се решат да се занимаваат со моделирање, неколку од нив го достигнуваат врвот.

Еден од најпрестижните национални натпревари за моделирање е Мис Земја Романија, како едно од трите најдобри натпревари во Романија. Повеќе од педесет конкуренти се пријавија на натпреварот, претежно модели со импресивно портфолио. Theирито е предводено од Ернест Хадријан Бахм, реномиран експерт кој откри многу познати модели, меѓу кои и Катерина Федосеева. Тој е лидер во модната индустрија повеќе од дваесет години.

Претходната година беше специфична бидејќи конкурентите не можеа да се појават лично поради глобалната пандемија. Сепак, стандардите на натпреварот останаа исти. Сите учесници беа интервјуирани и оценувани преку онлајн состаноци. Победата на националниот натпревар Мис Земја Романија се смета за престижна во светот на моделирањето.

Татјана Усатии е победничка на Мис на Земјата Романија 2020. Почна да го намалува својот успех во 2013 година, кога го освои второто место на натпреварот Моден модел на патот на свилата во Кина. Таа соработувала со познати модни агенции како што се ММГ Дубаи и ЛИПС Блиски исток и била главна sвезда на познатите списанија L’Officiel, InStyle, Vanity Teen и многу други.

Од 2014 година до денес, Татјана е учесник на многу модни недели како Куала Лумпур, Џакарта, Дубаи, Бејрут, Кувајт, Бахреин, Кина. Во текот на изминатите шест години, таа работеше на големи кампањи низ Блискиот исток, вклучувајќи ги Бентли во Кувајт, Роберто Кавали, Галерии Лафајет, Гучи. Татјана тесно соработува и со славниот дизајнер од Дубаи, Мајкл Синко. Неодамна, благодарение на нејзиниот меѓународен успех, таа беше главен судија на натпреварот Топ модел Молдавија 2020, што се одржа на 20 декември минатата година.

Успешните приказни се постојана мотивација за млади модели и модните натпревари ја отвораат вратата кон светската модна сцена!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Покрај нејзиниот сопруг, новата американска потпретседателка на историската инаугурација ја поддржаа и нејзините деца од претходниот брак, синот Кол и ќерката Ела Емхоф, а...

Cotton Club

Веќе разбравме: во блиска иднина, не можеме да се скриеме од алузии на темата домашна облека, сакале или не. Откако ги поминаа скоро сите...

Cotton Club

Автор на бестселер, поранешна прва дама на САД, модна икона и хероина на американската сцена со одличен стил, како и амбасадорка на бројни проекти...

Fool Moon

Судејќи според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои се попривлечни од другите и имаат единствена личност. Шкорпија Шкорпиите се моќни, енергични и многу се...

Advertisement