Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Swimwear Fever: костими за капење што одговараат на секој тип на тело

Едно од потребните парчиња во текот на летото е несомнено костим за капење.

Потребната облека на плажа е онаа што ќе ги потенцира нашите облини, но истовремено може да не придружува и во разни други прилики од утро до вечер, особено за време на празниците. На пример, едноделниот, елегантен костим за капење одговара на бермудските шорцеви, но дури и со мини здолниште, заедно со накит за вечерни излегувања, дури и во градот.

Голем успех е да се најде соодветен костим за капење што одговара на нашата силуета, криејќи ги нашите несовршености и истакнувајќи ги нашите „атрибути“. Без оглед на формата на вашето тело, за вас постои вистински дизајн на костими за капење!

1. Мали гради: Во случај да спаѓате во категоријата жени со мали гради, имате можност да изберете помеѓу триаголни костими за капење, но и оние дизајни што имаат агли или отпечатоци на горниот дел, бидејќи тие додаваат волумен.

2. Големи гради: Знаеме дека со големи гради тешко е да се најде дизајн кој ви одговара. Она што со сигурност можеме да ви го кажеме не е да се грижите. Избегнувајте дизајни без прерамки и изберете големи триаголници кои ги покриваат градите и се врзуваат околу вратот, бидејќи тие нудат многу поголема поддршка и удобност.

3. Тело во облик на круша: За жени чиј долен дел од телото е многу поширок од горниот дел, монохроматски, безвременски дизајни како црна или темносина, па дури и црвена боја се идеален избор. Тие идеално ја истакнуваат половината, и не оставаат впечаток на стеснување.

4. Телото во облик на јаболко: За разлика од крушасто тело, жените со тело „јаболко“ имаат поширок струк од колковите и потенки нозе. Треба да претпочитате костими за капење кои го нагласуваат трупот, особено горниот дел. Значи, најдобар избор се костимите за капење кои идеално ќе го покриваат струкот и ќе направат вашиот струк да изгледа потенок, како модели со висок струк или едноделни модели во темни нијанси на црна или сина боја.

5. Телото во форма на песочен часовник: Костимот за капење што најмногу ви одговара е оној кој најмногу го потенцира струкот. Поточно, моделот со висок струк од 70-тите години е идеален избор за вас. Во случај да имате рамен стомак, класичното исечено бикини ќе ви одговара совршено.

6. Облини на колковите: Црните едноделни костими за капење ќе дадат совршен резултат на жените со прекумерна тежина и кои сакаат да ги сокријат на некој начин. Друго добро решение се костимите за капење со вертикални ленти кои ја намалуваат силуетата.

7. Изречен стомак: Стомакот е еден од најчестите „проблеми“, особено во текот на летото. Ако и вие се соочувате со овој проблем, одлучете се за костими за капење кои го истакнуваат горниот дел.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement