Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Summer is calling: 5 трендови од кои нема да се разделиме ова лето

Веќе може да ги следите трендовите што ќе преовладуваат во текот на следните неколку месеци!

Температурата постојано се зголемува и сончевите денови станаа дел од нашата рутина. Како што се приближуваме кон крајот на пролетта и влегуваме во најубавото време од годината, сакаме да бидеме се повеќе информирани за трендовите и за сè што ќе доминира во наредниот период. Всушност, сигурни сме дека многу од вас отсега сакаат да ги вметнат летните трендови во вашето секојдневие со цел да создадете најнови и најимпресивни комбинации на облека.

Издвоивме 5 трендови кои дефинитивно ќе се видат ова лето:

Slip фустани

Многу пати се прашуваме дали има жена што нема само еден slip фустан во својата колекција. Удобни, практични, флексибилни и импресивни, тие можат да ве придружуваат во многу прилики. Сепак, постојат моменти кога е тешко да се најде дизајн што ни одговара. Slip фустаните, освен што се сметаат за задолжителни во последните сезони, имаат волшебна можност да се додворат на секоја жена со уникатен начин на комбинација „casual“ и „chic“. Можете да им го дадете посакуваниот карактер во зависност од стилот. Вметнете ги во секојдневниот живот и комбинирајте ги со кошула или маица и патики. Неутралните и земјените тонови како бели или каки ќе ви дадат поголема флексибилност.

Co-ords

Една од главните работи што ги научивме изминатата година е дека удобноста мора да биде клучна точка на нашиот стил. Овој став стана норма и како тоа работи за нас ќе продолжи да преовладува. За љубителите на модата, нема ништо подобро од можноста за комбинирање на удобност со стил без посебен напор. Множествата на координи ги кријат сите горенаведени. Гледаме како доминираат од минатата година, но нивната динамика постојано се зголемува. Одлетајте чекор поблизу со избор на морнарски дизајн – лентите се едни од најголемите трендови – како врв со миди здолниште. Кога станува збор за чевлите, имате многу алтернативи, од балетанки до сандали со прерамки.

Смели бои

Со големо задоволство, од ден на ден сфаќаме колку се динамични боите во нашите комбинации на облека. Годинашните трендови бараат од нас интензивни нијанси кои ќе му дадат на нашиот стилски оптимизам и сјај. Можете да го постигнете тоа со едноставно избирање разнобоен предмет на облека или создавање колоритен стајлинг кој се базира на една или комбинација на неколку бои. Која категорија и да изберете, знајте дека розовата, жолтата, сината, зелената и портокаловата боја не треба да изостануваат во вашата гардероба.

Resort облека

Кога сме веќе кај летото, не можеме да не го споменеме стилот кој сите го сакаме во овој период. Празнична облека – кафтани, туники, кимони и воздушни миди или макси фустани го заземаат првото место во нашето срце и во нашата гардероба. Можеме да ги носиме од утро до вечер, дури и во град, но и со костуми за капење. Комбинирајте ги со големи чанти рафија, но и со накит, дури и за вечерни излегувања со пријателите.

Комбинезони

Дојде време комбинезоните да освојат едно од првите места во женска гардероба. Се повеќе и повеќе дизајнери ни докажуваат на најдобар начин дека сега се „must have“. Постојат многу верзии кои ги задоволуваат сите вкусови, дури и најсложените. Ако сакате да ги почитувате правилата на уличниот стил, тогаш сè што треба да направите е да инвестирате во комбинезони со тексас.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement