Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Summer black: како да се носи црно ова лето

Многумина од вас можеби мислат дека црната боја нема место во вашата летна гардероба, но треба да знаете дека има причина зошто многу легендарни модни куќи, вклучувајќи ги Yves Saint Laurent, Rei Kawakubo и Ann Demeulemeester, ја избираат цела година – дури и за време на летни месеци.

Причината е целосна флексибилност и магична способност да го претворат и наједноставниот изглед во шик и елегантен. Иако оваа безвременска нијанса има „лоша“ репутација за време на летната сезона – бидејќи е темна боја што ја задржува топлината – постојат неколку тајни кои ќе ви помогнат да носите црна облека оваа сезона бестрашно и со стил.

Време е да откриете совети за стил за да ја вклопите оваа уникатна боја во вашиот изглед!

Top (горна облека)

Во случај да не сакате црната боја да зафаќа поголем дел од вашиот стајлинг, можете едноставно да ја носите со избор на црн „топ“. За едноставен и опуштен изглед имате можност да изберете маица. За да го балансирате темниот тон на црно, комбинирајте го со бели панталони и плетени модни додатоци. Ќе бидете импресионирани од резултатот.

Фустан

Најлесен начин да носите црно ова лето е во форма на фустан. Поточно, дизајните со отворен грб, но и оние со нежни ремени, се едни од нашите најдобри сојузници за летни патувања. Тајната е во изборот на вистинските ткаенини. Лен, свила и памук треба да бидат првиот избор. Комбинирајте црн фустан со задебелени додатоци, како што е шарена марама за вашата коса и златен накит, што дополнително ќе ја истакне вашата исончана кожа.

Аксесоари

Ако не сакате темна облека во текот на летото, можете да носите и црна боја во форма на модни додатоци. Вашата чанта и чевли играат важна улога во вашиот стил како и облеката. Оваа боја одговара на сите бои, од неутрални до задебелени нијанси, па нема да имате потешкотии во комбинирањето. Ако ги следите трендовите, не треба да недостасуваат црни кломпи (сабо) во вашата летна колекција.

Костими за капење

Костимите за капење се без сомнение клучен дел од летната колекција. Црното бикини е она што секоја жена треба да го поседува, без оглед на стилот и физичката форма. Одговараат на сè, додека огромната разновидност што ќе ја видите во продавниците ќе ги задоволи сите вкусови, дури и најсложените. Сè што треба да направите е да го пронајдете моделот кој најдобро одговара за вас. Подгответе се да комбинирате безвременост со модерната естетика со само еден удар.

Смели тонови

Еден од најголемите трендови оваа сезона се светлите бои. Розовата, црвената, портокаловата, но и жолтата и зелената се наоѓаат на списоците со најмодерни летни бои. Комбинирајте го црното здолниште заедно со типот на боја и ќе имате многу елегантна комбинација на облека.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement