Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Street стилот од модната недела во Њујорк (ФОТО)

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни.

Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени во начинот на спроведување на настаните, а главната карактеристика беше воздржување од големи собири и гужви. Значи, за Модната недела како Њујорк, која е со меѓународен обем, ова е преведено во претежно дигитални писти, ограничен број природни модни писти со малку гости и уште поограничени состаноци во салони и разговори со дизајнери, без забави и вечери.

На неколку модни настани одржани во присуство на гости, вклучувајќи ја модната писта на Џејсон Ву и презентацијата на Ребека Минкоф одржана во специјално дизајниран простор на терасата што личеше на дневна соба, присуствуваа мал број инфлуенсери.

На прв поглед, водечки тренд на ѕвездите за street стил беше црната, која често се комбинира со бели, пастелни често сјајни нијанси, combat чизми, преголеми јакни, но и маски за лице кои не изостанаа во ниеден изглед и се појавија како врвен додаток во уличниот стил на Модната недела.

Погледнете ги фотографиите на улиците во Њујорк за време на Модната недела во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Славниот писател објави 25 „упатства за среќа“ на својот блог, врз основа на цитати од неговите познати книги како „Алхемичарот“, „Дневникот на волшебникот“ и...

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...