Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Spring Vibes – најубавите фустани за оваа пролет

Одбројувањето за доаѓањето на пролетта започна и секоја жена што ја сака модата и има префинет стил, постави нова цел: да ги проучи и истражи сите модни трендови на новата сезона и да ги избере оние што и прилегаат најдобро. Се разбира, постои и дополнителен услов што мора да се исполни. Облеката и додатоците што ќе ги додадете во вашата колекција одговараат на новата реалност наметната од пандемијата Ковид-19.

Но, токму затоа што улогата на модата не е само да ги презентира колекциите што ќе се носат по пандемијата во наредните месеци, туку и да се прилагоди на секоја нова ситуација, што ви дава можност да ја обновите вашата гардероба со паметно купување на облека.

Еден од најдобрите избори се фустаните. Женствени, лесни за носење и многу практични, тие се посветени да ви го олеснат секојдневниот живот и веднаш да го променат расположението. Вредни сојузници во ова се кроевите кои ја прифаќаат и нагласуваат силуетата и боите и дезените кои имаат многу позитивен ефект врз вашата психа.

Според модните трендови презентирани од дизајнерите и модните куќи за сезоната пролет-лето 2021 година, еден од врвните трендови се кошулите со големи димензии кои можат да се носат како фустани со патики или папучи за лежерен изглед. Пролетната мода не можеше да ги пропушти храбрите цветни дезени на миди фустаните кои ја нагласуваат женственоста, но и комбинацијата на бело со сино, што потсетува на грчките лета.

Тексас фустаните за елегантен изглед, но и фустаните со големи рамена и „паф“ ракави дефинитивно заслужуваат место во вашата колекција. Друг тренд што сега зрачи со класиката на пролетната мода се пастелни тонови. Оваа година, sвездите се нијанси на јоргован, светлорозова и зелена боја, но и нивна комбинација.

Доколку сте во фаза на обновување на вашата пролетна гардероба, во фотогалеријата ќе најдете 10 фустани кои ќе ве воодушеват.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement