Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Samsung фармерките по цена од 1000 долари се совршениот пар на Galaxy Z Flip3

Samsung објави дизајнерски фармерки кои чинат 1.000 долари и имаат само еден џеб кој е специјално дизајниран за нивниот нов телефон на преклоп.

Кога ќе помислите на Samsung, она што ви паѓа на ум се телефони, фрижидери или цела низа други уреди. Сепак, како своевидно пријатно изненадување, брендот сега е подготвен да влезе во светот на инвентивните носливи дизајни. Во партнерство со најомилениот австралиски бренд за фармерки – Dr Denim, Samsung неодамна лансираше пар фармерки со посебен џеб за Galaxy Z Flip3 што е стратешки поставен на десниот колк и дизајниран да одговара на нивниот најнов телефон на преклоп. Сите други џебови се сошиени или целосно отстранети! Додека задните џебови на фармерките беа отстранети, оригиналните предни џебови се украсени со два натписи Z.

„Џебовите од фармерките заземаат премногу простор, не изгледаат стилски, а најновите телефони „лизгаат“ во нив… Паметните телефони често не се погодни за џебови, па затоа го користевме стилот на Dr Denim за дизајнирање фармерки кои ја менуваат џебната норма и совршено се вклопуваат во нашите компактен Galaxy Z Flip3. Нашите корисници на Galaxy Z Flip3 го очекуваат најдоброто во дизајнот и можностите за џеб, и кој е подобар начин да останат во чекор со нашите премиум телефони од совршениот пар фармерки по нарачка?“

Само 450 пара Z Flip Denim фармерки се направени во машки и женски стил. Тие се со цена од 1.000 долари и моментално се достапни на веб-страницата на брендот Dr. Denim.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement