Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

PRADA Нови моменти од колекцијата пролет – лето 2021 година

Креативното дуо, Миуција Прада и Раф Симонс ја претставија својата прва колекција направена за модната куќа Prada.

Кампањата е обоена со низа прашања за човештвото, современите технологии и важни теми како што се човечките вредности, почитувањето на различноста и инклузијата. Хуманизмот е клучен момент на модната кампања која има за цел да го „разниша“ современиот човек и да го потсети на она што е важно и исконско во животот.

Оваа колекција содржи модели на тафта и мохер, посебно внимание привлекуваат палта без ракави, како и ролерки со ажурни мотиви и дупки во ткаенината. Тафетата се чини дека е доминантен материјал во колекцијата, а врвовите со панталони прават уникатни комплети.

Што се однесува до чевлите, колекцијата пролет-лето 2021 година потенцира зашилени чевли со потпетици со препознатлив дизајн на Prada од 90-тите години на минатиот век.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Fool Moon

“Веганизмот дефинитивно влијае позитивно на вештините за водење љубов. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, и самата сум веган, па затоа...

Cotton Club

Поранешниот супермодел очигледно добро се снаоѓа и за време на изолацијата. Иако нема класични емисии поради пандемијата на коронавирусот, Хелена им приреди вистинско „жешко“...

Advertisement