Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

PRADA: Нови моменти од колекцијата пролет/лето 2021

Креативното дуо, Миучија Прада и Раф Симонс ја претставија својата прва колекција направена за модната куќа Прада.

Кампањата е обоена со низа прашања во врска со човештвото, современите технологии и важни теми како што се човечки вредности, почитување на различноста и вклученост. Хуманизмот е клучен момент на модната кампања која има за цел да го „разниша“ современиот човек и да го потсети на она што е важно и исконско во животот.

Оваа колекција содржи модели на тафта и мохер, посебно внимание привлекуваат палта без ракави, како и ролерки со ажурни мотиви и дупки во ткаенината. Тафетата се чини дека е доминантен материјал во колекцијата, а топовите со панталони прават уникатни комплети.

Што се однесува до чевлите, колекцијата пролет-лето 2021 година потенцира зашилени чевли со потпетици со препознатлив дизајн на Прада од 90-тите години на минатиот век.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Route 66

Автомобилската индустрија можеби ја изгуби фантазијата за дизајнот во последните неколку години, но италијанските креативци сè уште се држат. Една од таквите дизајнерски куќи...

Advertisement