Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Moschino претстави ташна во форма на запалка

Кога зборуваме за модата, можеме слободно да кажеме дека таа следи линија што го дели светот на уметноста, дизајнот и трендовите.

Брендот што ни го манифестира ова со секоја своја колекција на најдобар можен начин е Moschino, кој се занимава со сите гореспоменати активности, и секако со гламур и луксуз. Нивната модна ревија FW20, одржана во вагон од подземната железница во Њујорк, беше нагласена од торба во Macro Lighter запалка, што само донекаде нѐ изненади. Сепак, навикнавме да го очекуваме неочекуваното од брендот Москино.

Како што можеби претпоставувате, чантата беше во центарот на вниманието и речиси ги засени сите други презентирани модели. Нејзиниот облик е создаден во форма на верна реплика на запалката Bic, и секој детал е верно насликан, па дури и металното тркало што всушност се движи. Телото на чантата е изработено од кожа, во сина и црна боја, додека основата е пластична.

Чантичката запалка Moschino ќе ви даде можност да оставите впечаток каде и да сте и ќе ве чини 2.170 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Нови опции наместо вообичаениот зачин. Солта е еден од најчестите зачини. Иако конзумирањето во умерени количини не треба да биде причина за загриженост, прекумерното...

Cotton Club

Прекрасна, модерна и неодолива фризура е целта на прилично голем број жени. Токму поради оваа причина, за да изгледате модерно и неодоливо, ви донесовме...

Fine Living

Секси потпис е лично впечатливо секси движење на жената – маневар на кој размислува нејзиниот партнер со часови откако достигнал оргазам, со денови потоа,...

Fine Living

Ако не сте тип на жена која редовно се прегледува „јужно од границата“, можеби нема да сфатите дека, како и остатокот од вашето тело,...