Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Michael Michael Kors кампања за есен/зима 2021

Кампањата на Мајкл Корс „the eye has to travel“, есен/зима 2021 година, оди кон Бруклин и Квинс.

Моделите Бела Хадид, Синди Бруно и onерон Мекинли позираат пред објективот на Шон Томас и ја прикажуваат приказната за пријателите кои се среќаваат на различни локации.

Новата есенска кампања ги истакнува најновите парчиња и додатоци на брендот. На една фотографија, ја гледаме Бела Хадид во зелен капут, ролери со зелена боја и фармерки додека носи торба со монограм, зелени акценти и синџири. На втората фотографија, Синди е облечена во тексас шорцеви и топол бел мантил.

“Како што животот се враќа во нормала, мислам дека сите со нетрпение чекаат да патуваат и да истражуваат”, вели Мајкл Корс. Можете да почувствувате енергија и возбуда од новиот почеток.“

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement