Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Max Mara ќе ја претстави својата Resort колекција на островот Ишија

Со космополитски воздух и волшебно опкружување, модната куќа Max Mara се подготвува да ја претстави својата Resort колекција 2022.

Откако ги одложија минатогодишните планови за модна ревија во Санкт Петербург поради Ковид-19, иконскиот италијански дом и уметнички директор Јан Грифитс и неговиот тим конечно успеале, и покрај ограничувањата, да ја организира овогодинешната модна ревија на космополитскиот остров Ишија во идиличниот хотел Mezzatorre, со поглед кон Неаполскиот залив.

Ишија е популарна дестинација за сеприсутни познати личности и трендсетерки од 1950-тите и затоа е идеално место за колекцијата Resort на познатиот бренд. Организацијата, се разбира, ги исполни сите безбедносни мерки Ковид-19 во име на куќата, додека просторот каде што ќе се одржи е отворен.

Колекцијата Max Mara Resort 2022 е насловена „Local color“ и е инспирирана од патувања, додека филмот, во режија на Гиневра Елкана, ќе излезе на 1 јули.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement