Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Marine Serre F / W 2020: мода од друга планета

Талентираната дизајнерка Marine Serre, која пред три години, покрај престижната награда LVMH за млади дизајнери, ги освои и срцата на љубителите на модата ширум светот, претстави кампања за колекцијата есен/зима 2020 година.

Кампањата наречена Mind Mélange Motor беше претставена во видео форма во неколку продолженија, а заплетот се наоѓа на други планети кон кои човечкиот вид мигрираше со сила на околностите.

„Замислете време кога луѓето живееле во неколку други планети што даваат живот. Тие се среќаваат со халуциногена бесконечност на можности, ја перципираат и се соочуваат со неа, со широко отворени очи “, изјави Serre за својата визија.

Не е лесно да се објасни овој плуверист, најдобро е да се уверите сами, а и самата мода е, како и секогаш кога станува збор за ова генијално 28-годишно момче, на навистина високо ниво.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...