Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Marc Jacobs претставува нов парфем – Perfect Intense

Запознајте го новиот парфем Perfect Intense, со уште побекомпромисни и весели ноти.

Дополнета е Perfect Collection на Marc Jacobs: Perfect Intense е нова миризлива композиција која исто така е посветена на слободата на изразување и совршенството на секој поединец.

Оваа изјава е личната мантра на Марк Џејкобс, на чиј зглоб има тетоважа од само еден збор – „Perfect“. Љубовта кон сопствената уникатност е клучот за постигнување на сопственото совршенство, а убавината е, пред сè, храброста да се биде свој.

Во новиот мирис на линијата парфеми на брендот, радосниот звук на нотите станува уште поинтензивен отколку во оригиналната верзија. Неговиот творец, парфимерот Домитиус Мишелон-Берте, ја збогатил совршената миризлива пирамида, давајќи заводлив хедонистички звук на колоритната цветна арома. Во него, богатството на нарциси е елегантно нагласено со ноќниот јасмин, а шармантна трага на новитет е составена од ноти на печени бадеми и сандалово дрво.

Пала и благородништво во едно шише – вака можеме да го карактеризираме Perfect Intense од Марк Џејкобс.

Се издвојува шишето на мирисот, кое ги комбинира и класичните елементи (на пример, форма и позлатен врат), и елементи кои ја отелотворуваат моќта на имагинацијата – затворач во облик на кристал со приврзоци во различни нијанси.

„Perfect Intense отвора нови аспекти на самољубие, инспирирајќи ги сите да ја ценат и уживаат во прекрасната можност да бидат свои, храбри и уникатно совршени“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement