Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

M For Mini: Чевли кои совршено одговараат на најженствената должина

Мини е едно од најжешките трендови секое лето.

И додека трендовите варираат или се развиваат од година во година, кратките должини секогаш остануваат „must have“. Секако најпопуларни се мини здолништата и фустаните, но ќе најдете и мини должини во шорцеви затоа што тие сега освоија важно место во нашиот секојдневен градски изглед.

Плус, тоа е идеален начин да ги истакнете вашите нозе и да ја истакнете нашата исончана кожа во текот на летото. За да го направите резултатот уникатен и да создадете обликувана силуета, но и облека со многу стил, важна улога имаат чевлите што ќе ги избереме и ќе им одговараат со нашите мини здолништа и фустани.

Во галеријата ќе ги најдете најпопуларните опции за да ги испробате што е можно побрзо!

Мини здолниште + флип апостолки
Некогашните чевли за плажа или дома, сега уникатно се вклопуваат во скоро сите дизајни на нашата гардероба и, се разбира, со мини парчиња облека, како тексас здолништа или ултра кратки шорцеви. Оваа комбинација можете да ја носите од утро до вечер, надополнувајќи го вашиот стајлинг со специјални додатоци и преголема чанта.

Statement чевли + Мини

Секоја сезона гледаме како се појавуваат се повеќе и повеќе ексцентрични дизајни на чевли. Ова ни дава можност да го направиме нашиот едноставен стајлинг посебен со само едно движење. Пар бели потпетици со квадратен врв и квадратна пета е токму она што го барате ова лето.

Мини здолниште + патики
Одржувајќи лежерна и шик естетика, нема подобра комбинација од мини дизајн со вашите патики. Модата ни дадоа многу стилски примери, засновани врз оваа комбинација. За поголема флексибилност, изберете бели патики за да можете да „играте“ со вашите шарени фустани или здолништа.

Сандали со прерамки + Мини
Друг дизајн на чевли што освои посебно место и во срцето и во нашата колекција се сандалите со прерамки. Тие ја зголемуваат женственоста и брзо го ажурираат нашиот изглед. Ќе ги најдете во многу бои, неутрални и интензивни, во зависност од вашиот вкус и расположение. Обожаваме да ги гледаме во комбинација со мини тексас здолништа, бидејќи тие прават прекрасен контраст и создаваат совршен ансамбл дури и за утра во канцеларија.

Еспадрили + Мини
Дали сакате да изгледате како софистицирана Французинка? Сè што треба да направите е да додадете пар еспадрили во вашиот стајлинг. Кој дизајн и да изберете, резултатот ќе биде ист. Мини фустани или здолништа се најдобриот сојузник на еспадрилите, бидејќи оваа комбинација изгледа опуштено, пријатно и лежерно и ги исполнува сите правила на летната сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement