Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Louis Vuitton предлага „перница чизма“ инспирирана од лежерниот стил

Перниците и јорганите се втурнаа во самиот врв на трендовите оваа година, а сега француската луксузна компанија има идеја чиј фокус е на удобноста, мекоста и волуменот.

Новиот хит модел на чизми, Pillow boot изгледа како перница која има ѓон. Дизајнот е потпишан од Луј Витон, или креативниот директор Николас Гескиер.

Тие беа претставени како дел од колекцијата за пролетта 2021 година, но тие веќе станаа хит на Интернет.

Девојките ги носат во град, на прошетка и одлични се за дома, бидејќи навистина изгледаат како перници.

Новите модели на чевли кои ќе ја одбележат зимската сезона доаѓаат во неколку нијанси, од бела до зелена.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има само 22 години и за неколку минути го освои целиот свет. Инаугурацијата на Џо Бајден, како 46-ти претседател на САД, останува свежа тема....

Green Tea

Може ли да издржите барем 7 дена без слатки? Диета без јаглени хидрати е вид на диета со која се избегнуваат разни форми на...

Cotton Club

Историски момент. Бајден официјално стана 46-от американски претседател. Политичарот положи заклетва во Вашингтон, а со него ја презеде Камала Харис, првата жена што стана...

Fine Living

Меѓу глобалните трендови на иднината, за кои зборуваат експертите, има еден што дефинитивно предизвикува симпатија и интерес. Се појави во 2020 година, најпрво како...

Advertisement