Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Louis Vuitton лансира привремена мобилна продавница

Со несигурноста на КОВИД-19, тимот на Луј Витон ја разбира важноста на грижата за своите клиенти. Затоа, тие ги презедоа сите мерки на претпазливост за да бидат безбедни сите.

Продолжувајќи да создава нови и иновативни начини за оптимизирање на малопродажното искуство на своите клиенти, Луј Витон го објави LV by Appointment на западниот брег на Лос Анџелес, почнувајќи од февруари до крајот на април.

Луј Витон ја нарекува својата мобилна продавница „продавница со полно работно време што го внесува универзумот Луј Витон во домовите на клиентите … со добро уредена палета парчиња прилагодени на секој поединец“.

Претставувајќи високо ниво на луксуз и приватност, удобната продавница за мобилни телефони ќе патува до своите клиенти во Лос Анџелес од февруари до средината на март, а потоа во округот Оранж од средината на март до крајот на април.

Комбинирање на персонализацијата, иновативноста и услугата – три елементи испреплетени во моќната ДНК на Луј Витон – LV by Appointment ја претставува богатата креативност и слоевит савоар на куќата.

Со светот на Луј Витон, мобилната продавница застанува пред домот на секој клиент со разновиден и прилагоден избор на производи во различни категории, вклучувајќи кожни производи за жени и мажи, готова облека, обувки, додатоци, часовници, накит , патни предмети и мириси, како и неспоредлива услуга во смисла на практичност и прилагодување.

Ќе биде дозволено влегување до три лица во исто време. Додека ќе се одржува социјалното дистанцирање, продавницата исто така ќе им обезбеди на клиентите систем за филтрирање на воздухот и средство за дезинфекција на рацете на лице место.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во последно време, сведоци сме на зголемената популарност на сивата коса, која пред неколку години гордо ја прифатија многу жители на Холивуд, како што...

Fool Moon

Светот зуи за големото интервју меѓу Меган Маркл и принцот Хари во кое војводите од Сасекс првпат зборуваат за нивната одлука да го напуштат...

Green Tea

Чоколадна торта е, сите ќе се согласат, вистинска класика меѓу десертите, така што има малкумина кои не сакаат деликатеси со чоколадо. Искусната француска готвачка...

Cotton Club

Модерен капут е главната набавка на новата пролетна сезона. За тоа сведочат не само колекциите на брендови, туку и фотографиите од уличен стил на...

Advertisement