Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Jacquemus ја лансира совршената летна колекција

Вклучувајќи фустани од соништа, блејзери и разни модни додатоци…

Ако има еден бренд што е вистински синоним за летото, тогаш тоа е Jacquemus. Преку сонливата магија на дизајни инспирирани од југот на Франција, Симон Порт Жacакемус стана еден од највозбудливите дизајнери чија работа со задоволство ја следиме, и токму сега, тој лансираше нова, ексклузивна капсула колекција, како еден вид добредојде за ова лето!

Новата колекција од тринаесет парчиња вклучува парчиња во светли бои, како што се Fuschia и Orange, и вклучува коктел фустани, блејзери, шорцеви, блузи и чанти. Секако, познатата чанта Le Chiquito се нуди во совршени летни нијанси, како и пар високи потпетици од врвка, кои може да се носат и преку ден и навечер.

Можете да ја видите целата колекција во галеријата, и да знаете дека таа е веќе достапна за купување.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement