Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

INTER MILAN X MONCLER-ЗИМСКА КОЛЕКЦИЈА НА ОБЛЕКА ИНСПИРИРАНА ОД ФУДБАЛОТ…

И покрај тоа што успешно функционираат 70 години,Мoncler докажува дека сè уште може да постигнува хет трикови.

За да прослави седум децении во модата, француско-италијанскиот бренд направи се, од одржување на специјална модна ревија на плоштадот Дуомо во Милано до лансирање на ексклузивна соработка со Рик Овенс и HBX. Сега тој се подготвува да лансира сосема нова колекција создадена во соработка со еден од најпознатите италијански фудбалски тимови.

Наречена Inter Milan x Moncler, стилската колекција беше претставена на 9 ноември пред натпреварот на тимот против Болоња.

Jакни со потпис, ролки, поло маици, капи и шалови се некои од клучните елементи кои ја сочинуваат втората соработка на дуото. Всушност, претседателот и извршен директор на брендот Moncler, Ремо Руфини, сам ја дизајнирал јакната за оваа специјална колекција. Јакната е изработена од мешавина на мат и сјајни материјали, а целта била да се создаде нешто необично, така што едната страна на јакната е темно сина со сиви акценти и потписот на Интер, додека на другата страна е прикажано логото на Интер. водоотпорен дизајн.

Грбот на Интер е обилно попрскан и низ остатокот од колекцијата, и на јакните со постава и на ролките во боја, додека колекцијата вклучува и шалови и капи со ограничено издание.

Moncler е официјално основан во Франција во 1952 година. Седумдесет години подоцна, брендот стана познат по своите стилски понуди со високи перформанси што ги носат познати личности како Бредли Купер, Џеј Зи и Бекам. Интер има сличен успех низ годините, вклучувајќи големи победи на Светското клупско првенство, Купот на УЕФА, Европското клупско првенство и италијанскиот Суперкуп.

Колекцијата Inter Milan x Moncler е достапна од 10 ноември во продавниците на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement