Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Gucci Eyewear – Подготвени за гламурозно патување

На едниот сет фотографии можеме да видиме модели во типичен италијански амбиент направен од Даниел Шea, додека на другaта, кинеската актерка Ни Ни која е фотографирана од Лесли Жанг. Новата сезона се фокусира на предимензионираните рамки, без разлика дали се работи за диоптерски рамки или за очила за сонце, со потпис на Алесандро Микеле. Од гондоли до речни чамци, Gucci жените уживаат во гламурозни патувања. Кристофер Симондс работеше на уметничката насока на снимањето: „Ни Ни носеше очила со преголеми квадратни рамки изработени од лесен метал, кои се достапни исклучиво во Кина“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Како што знаат сите модерни дами, „animal“ дезенот беше на сцената во последните неколку сезони и очигледно не планира да се откаже од својот...

Cotton Club

Создадете уникатни контрасти со нашите совети за стил. Иако пролетта е резервирана за цветни принтови и пастелни бои, безвременската и класична црна боја има...

Green Tea

Шолја пред спиење обезбедува подобар сон и ви го олеснува слабеењето. Добар сон е секогаш потребен за да се чувствувате опуштени и добро расположени...

Fool Moon

Оскаровскиот режисер Орландо фон Ајнсидел и продуцентката Џоана Натасегара ќе го водат дебитантскиот проект Archewell Productions со платформата Нетфликс. Минатата есен стана познато дека...

Advertisement