Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Gucci beauty новитети со кои вашето лице ќе заблеска по празниците

После празниците постепено се враќаме во режимот на работа, а Gucci Beauty воведе нова основа Fluide De Beauté Fini Nature и прајмер Sérum De Beauté Fluide Soyeux.

Според експертите, новите производи за убавина го прават вашето лице сјајно и здраво, како да сте ги поминале сите празници во природа, пиејќи изворска вода.

Sérum De Beauté Fluide Soyeux

Буквар Sérum De Beauté Fluide Soyeux ја освежува, хидрира и подготвува кожата за темелите. Лесната текстура ги стеснува порите, го изедначува тенот и го продолжува животот на шминката. Кожата е сјајна и малку подигната. Производот е погоден за сите типови на кожа.

Fluide De Beauté Fini Naturel

Fluide De Beauté Fini Naturel е толку разноврсна основа што шминкерите ги советуваат сите без исклучок да тестираат нов производ: и девојки и момци со кој било тип на кожа. Поради лесната формула, можете да ја прилагодите густината на производот во зависност од случајот: еден слој е доволен за дневна шминка, а течноста може да се нанесе подебела за вечерната шминка. Fluide De Beauté Fini Naturel ја покрива кожата со превез, го изедначува тенот и ги маскира несовршеностите на кожата.

САМО СО ПРСТИ

Креативниот директор на Gucci Beauty, Томас де Кливер, даде неколку совети за шминкање со новите производи:

Загрејте го лицето со врвовите на прстите пред да нанесете Fluide De Beauté Fini Naturel. Следно, дистрибуирајте ја основата во правец од центарот на лицето до рабовите со мазни движења;

Нанесете ја основата со лесно тапкање со прстите за да создадете ефект на втора кожа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

ОВЕН ХранаОвните треба постојано да ја надополнуваат својата сила со калорична храна. Месо на прво место, јајца, сирења, но и многу свежо овошје и...

Fool Moon

Познатиот рокер Мик Џегер е познат како голем заводник, но само две жени успеаја да го одведат до олтарот. Првата е денес 75-годишната актерка...

Green Tea

Состојки: 4 компири6 тврдо варени јајца200 гр шунка300 гр тврдо сирење (сирење)1 павлака100гр мајонезсол, бибер Подготовка: Сварете го компирот во кожата и изладете го.Гответе...

Green Tea

Рибата е една од најважните намирници кога станува збор за формулирање здрава исхрана. Тaa е извор на квалитетни протеини, здрави масти, многу витамини и...

Advertisement