Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Fendace, долгоочекуваната соработка помеѓу брендовите Fendi и Versace, ја открива кампањата по минатогодишното модно шоу…

Дизајните што ги носат топ моделите се спој на естетиката на две италијански модни куќи, сите фотографирани од Стивен Мајзел. Донатела Версаче дизајнираше стајлинзи за Fendi од Versace, а Ким Џонс за Versace од Fendi. Наоми Кембел, Ања Рубик, Иман Хамам, Адут Акеч, Лина Занг, Кристен Мекменами и Амар Акваи се меѓу многуте ѕвезди кои се појавуваат во кампањата на Fendace.

Костими за капење, чанти, фустани, златен накит и шарени шалови се дел од работите кои стилистот Џејкоб Кеј ги нагласува во рекламната кампања. За совршениот изглед на манекенката е заслужна шминкерот Пет Мекграт, додека фризурите ги направи Гвидо Палау.

„Кампањата го опфаќа истото чувство на пријателство и енергија што го имавме кога ја дизајниравме колекцијата“, рече Донатела Версаче, главен креативен директор на Versace.„Ким е визионерска дизајнерка и иноваторка. За мене, Фендас секогаш ќе значи љубов“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement