Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Fabulous 60: Како да изгледате елегантно како Енди Мекдауел

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по одредена возраст, всушност е нејзина сопствена одлука да го остави зад себе она што смета дека повеќе не ја карактеризира или не и одговара.

Ако идејата за носење интензивни дезени, особено цветен принт, е одлука што не доаѓа од вашата лична естетика, туку од некои нејасни „совети за стилот“, преиспитајте.

Моделите со дезен се исклучително женствен избор, кој не познава ограничувања за возраста. И неодамнешното појавување на 63-годишниот Енди Мекдауел го докажува тоа. Познатата актерка, и поранешна манекенка, позираше со својата ќерка Рејни и носи миди-плисиран фустан со цветен принт од пролетната колекција на брендот Coach. Нејзините сандали на потпетици мачиња и кожна торба исто така припаѓаат на истиот бренд.

Колку што дезените на нејзиниот фустан изгледаат свежи и младешки, силуетата и деталите околу вратот и даваат пософистициран карактер што ја прави идеална за сите возрасти.

Затоа, не двоумете се да носите фустани со дезени по 60 години, сè додека мислите дека дизајнот ви одговара и направете комбинации со класични и модерни модни додатоци, исто како актерка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement