Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Fabulous 60: Како да изгледате елегантно како Енди Мекдауел

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по одредена возраст, всушност е нејзина сопствена одлука да го остави зад себе она што смета дека повеќе не ја карактеризира или не и одговара.

Ако идејата за носење интензивни дезени, особено цветен принт, е одлука што не доаѓа од вашата лична естетика, туку од некои нејасни „совети за стилот“, преиспитајте.

Моделите со дезен се исклучително женствен избор, кој не познава ограничувања за возраста. И неодамнешното појавување на 63-годишниот Енди Мекдауел го докажува тоа. Познатата актерка, и поранешна манекенка, позираше со својата ќерка Рејни и носи миди-плисиран фустан со цветен принт од пролетната колекција на брендот Coach. Нејзините сандали на потпетици мачиња и кожна торба исто така припаѓаат на истиот бренд.

Колку што дезените на нејзиниот фустан изгледаат свежи и младешки, силуетата и деталите околу вратот и даваат пософистициран карактер што ја прави идеална за сите возрасти.

Затоа, не двоумете се да носите фустани со дезени по 60 години, сè додека мислите дека дизајнот ви одговара и направете комбинации со класични и модерни модни додатоци, исто како актерка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Four Seasons

Во Португалија, но далеку од португалското копно, има мало парче зелен рај наречено остров Флорес. Од португалскиот брег е оддалечен скоро 2000 километри и...

Advertisement