Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Emmy Awards – Сите модни комбинации од виртуелниот црвен тепих

Познати личности позираа во гламурозни креации од својот … дом.

Еми наградите оваа година можеби беа виртуелни и немаше црвен тепих со физичко присуство, но тоа не ги спречи номинираните sвезди да носат гламурозни креации. Црвениот килим беше поставен во дворовите на нивните домови, дневни соби или дури и во хотелски соби, а креациите избрани од кандидатите беа импресивни, но главно идеални за да се истакнат на ТВ-екранот – бидејќи сите останаа дома и церемонијата се емитуваше со нив преку Интернет.

Во празната сала на Стејплс центарот, Џими Кимел ги објави победниците, а нивните картонски копии седнаа на местата на гостите. Иако номинираните за наградата беа дома и ја покажуваа облеката преку Интернет, статуетките им беа предадени лично: луѓето во специјално креирани заштитни одела им ги доставуваа на добитниците наградите дома.

Објавениот кодекс на облекување на наградата звучеше вака: „Облечете што имате, но дадете се од себе“. Сепак, онлајн форматот на наградата не ги спречи актерите да се појават во најелегантни коктел фустани. Една од најсјајните ѕвезди на церемонијата беше Зендаја, која стана најмладиот добитник на Еми награда за најдобра драма. Таа покажа два аутфита одеднаш: црно здолниште со големи бели точки и горен дел Армани Прив и виолетова тоалета од Кристофер Џон Роџерс. Гости на церемонијата беа Џенифер Анистон, Рис Витерспун, Кери Вашингтон, Реџина Кинг и други ѕвезди.

Погледнете како изгледаа ѕвездите во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Fool Moon

Риалити ѕвездата и мега успешната деловна жена, Ким Кардашијан откри во разговорот со легендарниот Дејвид Летерман како заработува пари на најлесен начин. Иако на...