Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Emmy Awards: најдобрите изданија за убавина од црвениот тепих

Најважната церемонија за доделување награди во светот на телевизијата се одржа синоќа и, уште еднаш, барем за момент, имавме впечаток дека сè навистина се врати во нормала. Гламурот на црвениот тепих блесна во полн сјај, а славните актерки уште еднаш ни докажаа дека се навистина неприкосновени кога се во прашање елегантните изданија.

Тоалетите што можевме да ги видиме на црвениот тепих навистина го одземаа здивот, но слично било и со изданијата за убавина кои дефинитивно ќе влијаат на трендовите во претстојната сезона. Ги избравме најкреативните, најхрабрите, најсвежите и најубавите изгледи од црвениот тепих што го привлекоа нашето внимание.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Според архитектурата, би рекле дека сте во Тунис или Мароко, а всушност сте во татковината на витезите од Малта, најголемиот симбол за одбрана на...

Cotton Club

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти. Рекламната кампања за...

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Advertisement