Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dolce & Gabbana ја претставува новата есенска кампања со Бјанка Балти во главната улога

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти.

Рекламната кампања за есенската сезона ја сними модниот фотограф Бранислав Симончик на улиците на Неапол.

Бјанка е облечена во црни фустани на брендот со детали од тантела кои ја прегрнуваат нејзината фигура, додека нејзините стајлинзи се надополнети со легендарните чанти Dolce & Gabbana со златни детали како Devotion, DG Girls и Beatrice.

Dolce & Gabbana predstavlja novu jesenju kampanju sa Bjankom Balti u glavnoj ulozi
Dolce & Gabbana predstavlja novu jesenju kampanju sa Bjankom Balti u glavnoj ulozi
Dolce & Gabbana predstavlja novu jesenju kampanju sa Bjankom Balti u glavnoj ulozi
Dolce & Gabbana predstavlja novu jesenju kampanju sa Bjankom Balti u glavnoj ulozi

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement