Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dolce Gabbana како никогаш досега: Убавата внука на принцезата Дијана се омажи во венчаница за која зборуваат сите

Kitty Spencer (kitty.spencer / 18.06.2021): @dolcegabbana #AltaModa by @richardphibbs #dgaltamoda #dgwomen #dgfamily #dolcegabbana,Image: 619701299, License: Rights-managed, Restrictions: *** HANDOUT image or SOCIAL MEDIA IMAGE or FILMSTILL for EDITORIAL USE ONLY! * Please note: Fees charged by Profimedia are for the Profimedia's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of Copyright or License in the material. Profimedia does not claim any ownership including but not limited to Copyright or License in the attached material. By publishing this material you (the user) expressly agree to indemnify and to hold Profimedia and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against Profimedia arising out of or connected in any way with publication of the material. Profimedia does not claim any copyright or license in the attached materials. Any downloading fees charged by Profimedia are for Profimedia's services only. * Handling Fee Only ***, Model Release: no, Credit line: face to face / Face to Face / Profimedia

Кити Спенсер важи за наследничка на Дијана кога станува збор за убавината, бидејќи неодоливо личи на својата тетка, а исто така кога е вкусот во прашање….

Иако свадбената церемонија се одржала за време на викендот, темата за избор на венчаница што ја носела внуката на Лејди Ди на нејзиниот посебен ден е сè уште една од главните модни новости.

Постојат повеќе причини за ова, а најголемата сигурно е што Кити Спенсер не се одлучи за венчаница слична на онаа што ја носела Дијана, како што се очекувало, туку модел кој најмногу потсетува на венчаницата на Грејс Кели.

Главната разлика била во тоа што венчаницата Кити Спенсер е создадена од дуото Dolce Gabbana, додека онаа што ја носела Грејс во 1956 година била направена од освојувачката оскаровка, костимографка Хелен Роуз, како подарок од нејзиното филмско студио Metro-Goldwyn-Mayer.

Сигурно дека има разлики во самиот изглед, првенствено со оглед на фактот дека венчаницата изминатиот викенд Кити ја понесе со себе во Рим, изработена целосно од тантела.

Секако, сè е рачно изработено и сè е направено според мерка, а Стефано Габана и Доменико Долче учествуваа лично во процесот на кроење и шиење.

Овој фустан всушност најмногу потсетува на оној што Кејт Мидлтон го носеше на нејзината венчавка во 2011 година – дизајниран и потпишан од модната куќа Alexander McQueen, а цената била вртоглава – 250 000 фунти.

Цената на венчаницата што ја носеше Кити Спенсер сè уште не е позната, но сигурни сме дека станува збор за значително позамалку вртоглава фигура што оди на сметката на DG , кога ќе го разгледаме целиот моден придонес за оваа прослава.

Особено со оглед на тоа што Dolce & Gabbana го создадоа секој изглед за време на младинскиот викенд: девојачки вечери, прошетки низ околината на Рим со пријателите, празнична семејна вечера пред венчавката, потоа уште два фустани што се менуваат за време на самата прослава на венчавката.

Ова воопшто не изненадува, имајќи предвид дека убавата Кити со години е една од заштитените лица на познатиот италијански бренд.

Церемонијата се одржа во близина на Рим во прекрасен замок од 17 век, а младоженецот, 62-годишниот милионер Мајкл Луис, исто така е виден на улиците на Рим во костумите на Dolce & Gabbana претходните денови, од кои едниот го зеде за време денот на венчавката.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Fool Moon

Кејт Мидлтон поминала прилично голема операција кога била во средно училиште. Додека студирала во Марлборо, открила грутка на левата страна од главата, за што...

Advertisement