Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior Makeup дебитира со есенската колекција „Birds of a Feather“

Нијанси инспирирани од птици.

Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети на сенки, кармини, моливи за очи, лакови за нокти и многу повеќе.

Инспириран од слики на птици, опсегот развиен од Питер Филипс може да се пофали со неочекувани комбинации на бои. „Ми се допаѓа идејата за колекција на дополнителни бои, каде што можете да комбинирате иридентни ефекти и пигменти, зелени, розови и златни и платинести тонови.

„Birds of a Feather“ е царство на можности што ви дава прилика да креирате есенска шминка што може да биде драматична, секси или природна“, објаснува креативниот makeup директор во соопштението за печатот.

Палетата 5 Couleurs Couture „Birds of a Feather“ доаѓа во опциите „459 Night Bird“ и „659 Early Bird“, кои комбинираат зелена со сина, додека има и длабоки топли тонови со виолетова и прелиена сребрена боја. Во меѓувреме, моливчето за очи Diorshow 24H Stylo е претставено во бисерно розова, бронзена и нежно зелена нијанса за есенската сезона. Колекцијата вклучува Rouge Dior Ultra Care Liquid „483 Glide“ и „733 Swift“, како и лак за нокти Dior Vernis во нијанси „811 Wild Wings“, „812 Early Bird“ и „814 Night Bird.“

Асортиманот „Birds of a Feather“ ќе биде достапен во сите Dior makeup продавници и на веб-страницата на брендот од 1 август.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Прославете го доаѓањето на есента со неговата кралица – тиквата! Состојки: 300 гр мелени бисквити 50 гр шеќер во прав 125 гр путер Фил:...

Cotton Club

Хублот штотуку ја зацврсти својата позиција како врвен алхемичар… Минатата недела, познатиот швајцарски бренд за часовници го претстави својот нов часовник Spirit of Big...

Fool Moon

Шерон Стоун имаше тежок период во последно време, но викендов се отвори за важноста на „грижата за себе“ за нејзините следбеници на Инстаграм. На...

Green Tea

Сезоната на тиквички е сеуште во тек, така што нема причина да ја изоставите оваа здрава и вкусна храна од вашето мени. Во морето...

Advertisement