Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior Beauty ни го разубавува денот со новите Rouge Dior комплети

Кога станува збор за комплетите кармини, Dior Beauty ги има едни од најубавите.

Ако ги пропуштивте претходните два егзотични комплета, Rouge Dior Minaudiere и Rouge Dior Velvet, сега имате можност да го пробате новото ограничено издание на Rouge Dior Lunar – новогодишен подарок што треба да го земете предвид за претстојната Година на тигарот.

Комплетот, составен од колекција бестселер, доаѓа со пет дополнителни кармини Rouge Dior, вклучувајќи низа црвени и розови нијанси кои носат среќа. Во комплетот ќе го најдете легендарниот црвен 999 кадифе, темноцрвен 840 Rayonnante кадифе, раскошното кадифе од розово дрво 720 Icône, темно розев 772 Classic мат и безбоен мелем за усни 000 Diornatural со сатенска завршница.

Сетот нови кармини е претставен во прекрасно платнено куќиште во црвено-златна боја со дезен Toile de Jouy и тигарски мотив. Кутијата со огледалото се отвора и може повторно да се користи како украсна кутија за ситници кои сигурно ќе сакате да ги чувате.

Празничниот сет за подароци сега е достапен во сите бутици на Dior Beauty како и на веб-страницата на Dior Beauty.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement