Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

DIOR ја лансира совршената зимска колекција

Најновата колекција на Диор за мажи ќе ги воодушеви сите љубители на зимата и снегот.

Дизајнирана од уметничкиот директор на машка мода, Ким Џонс, новата капсул колекција ни претставува општо проширување на брендот и вештините на Џонс кога станува збор за наоѓање на совршени соработници. И иако овој потфат можеби не привлекува толку внимание како соработките со брендот Supreme, веруваме дека љубителите на зимата и скијањето ќе бидат воодушевени од неговата понуда. Колекцијата е исполнета со функционални парчиња кои се претставени со интересни силуети, кои комбинираат делови од класични спортски модели и свечени понуди.

  • „Овие парчиња со високи перформанси, украсени со логото на Диор, комбинираат супериорна експертиза и минималистички дизајн за да понудат супериорен, предизвикувачки изглед“, рекоа од брендот Диор.

Како што дознаваме, новите парчиња ќе бидат достапни за купување во ноември во сите бутици на Диор и глобалните pop-up простори.

Со цел да се создаде оваа колекција, Џонс го ангажираше Descente, врвен јапонски бренд познат по своите зимски понуди, а особено парчињата дизајнирани за професионални спортисти. Резултатите очигледно се инспирирани од винтиџ јапонски спорт, така што тие вклучуваат јакни со перја и скроени панталони. АК Скии ја лансираше верзијата Диор на нивниот најпопуларен модел за потребите на оваа колекција, додека компанијата ПОЦ произведе заштитна опрема во вид на шлемови.

Како што дознаваме, цените на парчињата од оваа нова колекција ќе ве чинат од 295 до 8.852 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Првата зима и последниот месец од годината може да бидат ладни, но тоа не значи дека треба да се откажеме од модата. Најдовме феноменални...

Wall Street

Лондонското студио за дизајн, кое претстави неколку концепти на авионски седишта во ерата на вирусот корона, овојпат нè воодушевува со својата нова идеја. Всушност,...

Cotton Club

Скоро осум милиони тони пластика завршуваат во нашите океани секоја година и сочинуваат 80% од морскиот отпад што се заканува на површините на нашите...

Green Tea

Бидејќи повеќето жени ја запоставуваат грижата за кожата за време на нивната младост, тие се борат во текот на 40-тите и 50-тите години да...

Advertisement