Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior претставува продолжение на нивната колекција Chez Moi

Римскиот уметник, Пјетро Руфо, го преработил својот познат хороскопски мотив за новите стилови на познатиот бренд…

Откако воведе два удобни стилови на чевли на почетокот на овој месец, Dior ја прошири својата колекција Chez Moi. Дизајнирана од Марија Грација Кири за време на раните фази на пандемиското заклучување, новата колекција содржи избрани и елегантни парчиња за уживање дома, но со стил.

Во соработка со Пјетро Руфо, дизајните содржат познати хороскопски мотиви на овој уметник, кои се редизајнирани во форма на светска мапа што ги поврзува небото и земјата, континентите и со соѕвездијата, како и флората и фауната. Покрај тоа, Toile de Jouy, еден од познатите модни кодови на куќата, може да се видат комплети на пижами, нежни бањарки и удобни понча. Други парчиња вклучуваат Anorak со качулка направен од тафта-жакард и џемпер Mariniere направен од кашмир и свила.

Сите фотографии од кампањата можете да ги видите во галеријата под текстот, како и на видеото подолу. Конечно, мора да нагласиме дека цените на парчињата од оваа линија се движат од 390 до 3.700 долари, а тие веќе можат да се купат преку Интернет.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Џенифер Лопез ги потресе социјалните мрежи откако позираше гола за да го промовира својот нов сингл „In The Morning“. И покрај тоа што има...

Green Tea

Тиквата е една од главните есенски „деликатеси“. Дури и пред да се здобие со популарност низ целиот свет и да стане една од важните...

Fine Living

Швајцарскиот бренд за луксузни часовници Bovet е повторно во центарот на нашето внимание, бидејќи тие штотуку лансираа нов, неверојатен модел со ограничено издание… Откако...

Fool Moon

Лео Бабута, автор на многу читаниот блог Зен навики, познат по промовирање минималистички пристап кон животот, зборува за магијата на новиот почеток и сè...

Advertisement