Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior претставува микро чанти – Со макро цени

Dior штотуку претстави минијатурна верзија на својата Saddle чанта, која може лежерно да стои во вашата дланка…

Како дел од нивната нова колекција Micro, малата чанта е со димензии 10 х 7,5 см, што е доволно простор за вашите клучеви, слушалки и кредитна картичка. И покрај малите пропорции, чантата сепак воодушевува со своите луксузни детали, со кои сме запознаени подолго време. Кога станува збор за брендирање, можеме да ги видиме CD деталите за ременот и амулетот D на патентот. На клиентите им стојат на располагање три бои – Cloud Blue, Rose des Vents и црна нијанса.

Иконски стилови, вклучувајќи ги Lady, Caro и 30 Montaigne, исто така, ќе добијат микро третман. Едвај поголеми од мобилните телефони, силуетите ќе бидат претставени во пролетни нијанси, вклучително и Queen Mint, Poppy Red и Vert Tundra.

Иако чантите се со микро големина, нивните цени не го следеа тој наратив – тие се веќе достапни за купување и ќе ве чини од 2.550 до 3.500 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Route 66

Вертикалната воздушна вселена очекува нивниот VA-1X eVTOL да стане дел од комерцијалната понуда до 2024 година… Британската компанија пред неколку дена ги претстави своите...

Advertisement