Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior лансираше капсулна колекција во чест на годината на Бикот

Ја влечеме среќата за роговите!

Да, очигледно е дека машката капсулна колекција во чест на Годината на бикот е во прилог на многу обожаватели на брендот од Кина. Но, другите љубители на брендот не покажуваат помалку интерес за источниот хороскоп. Затоа, облеката за среќа во 2021 година е исто така популарна во повеќе земји.

Во основа: по успехот на есенската колекција, Dior x Shawn Stussy повторно се обедини и создаде ограничена колекција.

Колекцијата на кинеската Нова Година се состои од основни предмети за гардероба, привлечни додатоци и патики. Бомбер јакната и маичката со патент се изработени во црвена боја со темно сина постава, додека логото на Диор е напишано во стилот на графити. Истата тема може да се види на серија дуксери и бели кошули. Но, што е најважно, на градите и грбот, сите алишта се украсени со голема слика на маскотата на годината со повторувачки обрасци. Колекцијата е надополнета со избор на накит, вклучувајќи ѓердан со приврзок и кристална нараквица.

Колекцијата на кинеската Нова Година Shawn Stussy x Dior е веќе достапна на страницата и во одбрани продавници ширум светот.

dior-je-lansirao-kapsula-kolekciju-u-cast-godine-bika (1).jpg
dior-je-lansirao-kapsula-kolekciju-u-cast-godine-bika (2).jpg
dior-je-lansirao-kapsula-kolekciju-u-cast-godine-bika (7).jpg

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Легендарниот дизајнер почина во 2019 година. На почетокот на јануари, телохранителот и личен асистент на Карл Лагерфелд, Себастијан Џондо, ја најави својата книга за...

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Advertisement