Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Dior воодушевува со нова летна колекција

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување…

Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше линијата за капсули, која е посветена на сезоната Dior Summer 2021. Името Dior Gold, новата колекција ни нуди освежени верзии на обожавани парчиња со потпис на познатиот бренд, вклучувајќи чанти, облека и многу повеќе.

Во новата колекција, особено се издвојуваат иконските Диор чанти, вклучувајќи ги Lady Dior, Book Tote и Saddle, кои добија златни детали, кои играат улога на акценти. Покрај тоа, секоја силуета се освежува со извезени метални навои, во мешавина од розови, кафеави, сини и други тонови. Покрај додатоците, влечките од Dior Dway и сандалите J’Adior ги добија истите детали, а самата колекција е комплетирана со избор на фустани и здолништа што ја следат истата тема, совршени за топлите летни денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement