Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Covid safe – Дали е ова додаток во иднината?

Невообичаен изглед на Мишел Мадона со нова … заштитна маска.

Модната недела во Њујорк можеби беше претежно дигитална, но немаше недостаток на модни писти и физички настани. Мерките беа, се разбира, строги и употребата на маска беше задолжителна за присуство на настани.

Сепак, некои од гостите се покажаа како исклучително снаодливи и отидоа чекор подалеку со тоа што избраа да носат … вселенски шлем! Да бидаме прецизни, специјален транспарентен респиратор кој ја покрива целата глава и нуди целосна заштита без никаков ризик.

Со оваа оригинална конструкција на компанијата Ковидизор, која потсетува на шлемови на астронаутите, на настанот Ребека Минкоф се појави Мишел Мадона од Newујорк, што секако предизвика интерес кај медиумите и многу коментари на социјалните мрежи.

„Дали ова ќе биде иднината на модата? некои се прашуваа, додека други коментираа „како работите веќе да не беа доволно чудни“!

Мишел Мадона, сепак, се спротивстави на стилските околности и воопшто не се обесхрабри да го избере овој посебен додаток за да ја комплетира својата облека. Запомнете дека прва што се појави со шлем на астронаутот беше Лејди Гага на овогодинешните MTV награди. Иако можеби не беше посебен уред за заштита од Covid-19, тој шлем ни кажа нешто за додатоците на новата ера.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Фановите на едно од најпознатите и контроверзни семејства во реалноста, кланот Кардашијан-Џенер, беа непријатно изненадени од веста дека најмладата сестра на Кардашијан, 36-годишната Клои,...

Cotton Club

Италијанскиот луксузен бренд Fendi речиси ја ланираше својата Mr. Doodle колекција… Како што можеби претпоставувате, оваа колекција ја означува нивната единствена соработка со Mr....

Fool Moon

Викторија од Шведска Кога еден ден ќе го наследи тронот, таа ќе стане четвртата жена во историјата што ќе се најде на шведскиот трон,...

Four Seasons

Ако некогаш сте виделе фотографија на Интернет со мноштво шарени балони, уживајќи во своето патување над карпите со необични форми, многу е веројатно дека...

Advertisement