Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Converse лансираше ограничена Space Jam колекција

Официјално е! Tune Squad се врати во игра, а Converse ги прослави овие вести лансирајќи ограничена серија спектакуларни дизајни на облека и обувки кои ги вклучуваат нашите омилени херои од Space Jam, како што се Bugs, Lola, Tweety, Daffy и LeBron James.

Познатите модели Chuck 70, Pro Leather и Chuck Taylor All Star во новата колекција се споени со легендарни херои од цртаните филмови кои 25 години подоцна ја носат кошаркарската магија на новите генерации. Во оваа ограничена колекција, ќе најдете, како и досега, врвна изработка, но и најдобрите илустрации инспирирани од омилениот цртан филм од деведесеттите, како и новото лого на Space Jam: A New Legacy Converse. Бидејќи парчињата се достапни во големини за сите возрасти, колекцијата е наменета за оние кои носталгично се сеќаваат на овој период од нивното растење, како и за оние кои ќе го продолжат ова културно наследство.

А, Chuck Taylor All Star моделот на патики го доби својот „spin“ благодарение на Tune Squad. Tune Squad-u. Bugs, Lola, Daffy, Marvin the Martian и Taz ги украсуваат славните патики Convers во полн сјај, што ги посакуваат сите генерации!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement