Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Chivas лансира луксузно виски во соработка со брендот Balmain

Кога двајца експерти од индустријата ги здружуваат силите, резултатот не е ништо помалку од спектакуларен! Соработката помеѓу француската модна куќа Balmain и брендот Chivas штотуку беше објавена со лансирање на две серии на ограничени изданија виски.

Колекцијата Balmain x Chivas XV, како што се нарекува, го претставува измешаното шкотско виски на Чивас, стара 15 години, со амблемите на париската модна куќа во два специјални изданија на шишиња.

Chivas lansira luksuzni viski u saradnji sa brendom Balmain

Првата серија виски се состои од само 200 индивидуално нумерирани златни шишиња од еден литар. Шишињата се украсени со златни синџири и метален оклоп, додека втората серија (составена од 2.000 шишиња од 7 дл) е обликувана околу карактеристичната силуета на Балмејн со синџири и појаси и е подеднакво луксузна.

Chivas lansira luksuzni viski u saradnji sa brendom Balmain

Колекцијата виски е развиена во партнерство со креативниот директор на Balmain, Оливие Рустен, кој забележува дека преголемите златни синџири кои се составен дел на модната куќа се всушност приказ на „пркосниот дух“ и „смел став“ што го карактеризира двете марки.

Chivas lansira luksuzni viski u saradnji sa brendom Balmain

“Исто како и Балмејн, Чивас отсекогаш се придржувал до највисоките стандарди и ниту една куќа не се плашела да ги помести границите и да ги прекрши застарените конвенции. Оние што веќе се запознаени со светот на Балмејн ќе забележат дека оваа уникатна соработка вклучува потпис на куќата – преголем златен синџир “- коментираше Оливие Рустен, креативен директор на Balmain.

Chivas lansira luksuzni viski u saradnji sa brendom Balmain

Исто како што Балмејн ја разви својата визија и ги прекрши модните граници со помладата генерација, Чивас го редефинира што значи шкотското виски за новата генерација љубители на пијалоци кои се свесни за статусот. Соработката со Балмејн го означува почетокот на возбудлива година за Чивас, која доживува најголема трансформација во својата историја.

За да го прослават лансирањето, Чивас и Балмејн, исто така, ќе презентираат билборди во голем број градови, заедно со моден филм со војската на Балмејн.

Колекцијата Balmain x Chivas XV се појави на полиците на 5 октомври 2021 година, при што првата серија беше продадена за 217 долари, а втората за 104 долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement