Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

CHANEL отвори нов бутик во хотелот The Winn во Лас Вегас и дефинитивно ќе биде мета за љубителите на овој бренд

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи избор на часовници и убав накит, како и колекција козметика.

Chanel otvara novi umetnički butik u hotelu Wynn u Las Vegasu

Бутикот е дизајниран од долгогодишен соработник на брендот CHANEL, њујоршки архитект Питер Марино. Фасадата е изработена од елегантни црно -бели камени панели, со метални златни акценти кои го одразуваат раскошот на Лас Вегас, додека мајсторски ги интерпретираат кодовите на куќата. Внатре, просторот се состои од низа соби со богат амбиент кој се потпира на легендарниот париски стан на Габриела Шанел на улицата Камбон бр. 31.

Chanel otvara novi umetnički butik u hotelu Wynn u Las Vegasu

Клиентите се поканети да влезат во бутикот преку еден од трите влеза. Потоа, тие ќе бидат „транспортирани“ во два раскошни салони „Подготвени за носење“, лоцирани веднаш до главниот влез, нагласени со ѕидови од златни листови и смоли кои ја осветлуваат разновидната палета на модерни колекции на Вирџинија Виар. Каучи во беж и црн металик тапацир и античко осветлување го подобруваат чувството на топлина во бутикот.

Chanel otvara novi umetnički butik u hotelu Wynn u Las Vegasu

Долгогодишното восхитување на Габриела Шанел кон уметноста е очигледно низ целиот простор, што е нагласено со изборот на уметнички дела избрани од Петар Марино.

Chanel otvara novi umetnički butik u hotelu Wynn u Las Vegasu

Два прекрасни кристални и златни лустери од Гусенс – се инспирирани од бронзените и кристалните парчиња осветлување пронајдени во станот на Габриела Шанел. Во задниот дел на салонот, ѕид од бели плисирани панели со златен вез води до двојна француска врата што се отвора и открива приватна тераса со поглед на прекрасното ,,Езеро на соништата” и водопадите Вин.

Chanel otvara novi umetnički butik u hotelu Wynn u Las Vegasu

Бутикот ќе дебитира со колекцијата есен / зима 2021/22 дизајнирана од уметничкиот директор Вирџинија Виар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement