Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Calvin Klein – 7 парчиња облека за неа и него кои мора да ги имате според Harper’s Bazaar Srbija

Заводливиот минимализам, длабоко вкоренет во филозофијата на култниот американски бренд Калвин Клајн, се рефлектира оваа сезона преку монохроматски бои, класични кроеви со модерен пресврт и парчиња што ќе му пркосат на времето и поминувањето на трендовите.

За Harper’s BAZAAR Србија, Кристина Беквалац, стилист и Љjубомир Доронтиќ, театарски продуцент, сегашни 7 мора да имаат CK парчиња за оваа сезона.

Слушнете ги нивните предлози, и внесете свежина во сите црни комбинации со додатоци во нео жолто, пастелни нијанси и уживајте во стилска игра со трендовски детали.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Есенскиот шопинг е како утешна награда: денот е скратен како миење на 90 степени, но хеј, погледнете ги новите палта! Температурата паѓа од час...

Cotton Club

Живанши стана хит на Инстаграм во последните неколку дена со серија фотографии од новата колекција, која беше претставена од инфлуенсери од светот на модата,...

Route 66

Со задоволство ве информираме дека во оваа, 2020 година, брендот Range Rover го слави својот 50-ти роденден и по тој повод воведува специјално издание...

Green Tea

Предупредување: откако ќе го прочитате овој текст, би можеле да се оддалечите од вашиот мобилен телефон – со гадење 🙂 Бидејќи, гаџетите (мобилни телефони,...