Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Burberry на нејзин начин: Ирина Шајк во слип фустан што го посакуваме сите оваа есен

06/10/2021 Irina Shayk steps out wearing a revealing jumpsuit after her romantic getaway with Kanye West. The Russian supermodel finished her look with a black silk bra, and Burberry boots.,Image: 615130090, License: Rights-managed, Restrictions: NO usage without agreed price and terms. Please contact sales@theimagedirect.com, Model Release: no, Credit line: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia

Ирина Шајк редовно ја докажува својата титула како стилска икона со тоа што секојдневно се појавува во ефективни комбинации на облека. Моделот не се плаши да експериментира, па затоа не е изненадувачки што модниот свет внимателно го следи секој нејзин изглед.

За напуштање на куќата и можноста која не бара елеганција на повисоко ниво, славната руска манекенка избрала, се разбира, есенцијално парче облека од сезоната!

Слип фустанот, кој беше популарен во 90 -тите години поради неговиот минималистички дизајн, оваа сезона доаѓа во омилен монограмски стил.

Брендот Burberry, чиј заштитен знак е Ирина, лансираше едноставен свилен фустан со принт на логоманија во неутрална нијанса. Со црни модни додатоци во форма на рамни сандали со потпис на истиот бренд и очила за сонце, трендсетерката лесно го пренесе овој скромен тренд совршено со преминот од летото во есенската сезона.

Со нетрпение го очекуваме неговото следно издание, а дотогаш ги бараме најдобрите фустани во градот. Останете со нас!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Green Tea

Резултатите од истражувањето се многу интересни… Врската помеѓу мирисот и уживањето во храната е јасна и одамна е документирана. Но, дали некогаш ви текнало...

Cotton Club

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени...

Advertisement