Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Bridgerton – најбараните модни парчиња на интернет инспирирани од хит серијата

Дебитираше на Нетфликс на Божиќ и, како што објави стриминг платформата, веќе ја погледнале 63 милиони домаќинства. Серијата „Bridgerton“, од Шонда Рајмс, се чини дека создава трендови на повеќе нивоа.

Модата е, се разбира, прва и најосновна, бидејќи костумите на серијата (вкупно 7.500) веднаш оставија впечаток и се дискутираа. Во исто време, британскиот моден совет ги здружи силите со Нетфликс и младите студенти на мода, кои дизајнираа серија фустани инспирирани од естетиката на ерата на Regency, која инаку се одвива во приказната.

Неодамнешниот извештај на популарната британска трговска платформа Lyst исто така го докажа огромното влијание на серијата врз расположението за купување на гледачите – потрошувачи: за време на првиот период од серијата Бриџртон, потрагата по корсети се зголеми за + 123%, за бисери + 49%, за долги нараквици за + 23% и за балски фустани + 93%!

Во својот извештај, Lyst забележува специфични парчиња што предизвикаа зголемен интерес за купување од јавноста. Меѓу нив има ленти за коса од колекциите на Simone Rocha и Magnetic Midnight, корсети од брендовите Rasario и Dion Lee, и фустани од Brock Collection и Erdem.

DION LEE
MAGNETIC MIDNIGHT
ERDEM
ROSARIO
BROCK COLLECTION
SIMONE ROCHA

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Рибата е една од најважните намирници кога станува збор за формулирање здрава исхрана. Тaa е извор на квалитетни протеини, здрави масти, многу витамини и...

Cotton Club

Легендарниот дизајнер почина во 2019 година. На почетокот на јануари, телохранителот и личен асистент на Карл Лагерфелд, Себастијан Џондо, ја најави својата книга за...

Cotton Club

Париската модна недела ќе се одржи целосно дигитално, по одлуката на париската полиција да го забрани присуството на јавноста на модни настани. Во тој...

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Advertisement