Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Bottega Veneta лансира колекција Resort 2021 година

Bottega Veneta, италијански луксузен моден бренд, ја претстави својата колекција машка облека Resort 2021

Во нивната најнова линија, можеме да видиме мешавина од класични дизајни и модерни освежувања. Неколку работи особено може да се издвојат во новите креации на Даниел Ли, бидејќи стиловите прифаќаат лежерен, обемен изглед, во комбинација со ставот на крајот на 90-тите и раните 2000-ти.

Носталгичната енергија одекнува со задолжителни јакни и панталони, кои ги истакнуваат пропорциите и конструкцијата. Човекот од Bottega Veneta совладува удобен, но сепак модерен изглед, што несомнено ќе им се допадне на припадниците на помладата генерација, но и на многу постарите, кои подеднакво ги ценат удобноста и дизајнот.

Употребата на различни тонови и комбинации на материјали и дава карактер на целата колекција.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Последните осум месеци многумина ги опишаа како неверојатни, но и нереални од една страна. Откако го живеевме нашиот нормален ритам на живот, одеднаш сите...

Wall Street

Колку е ефикасен активизмот преку ИнтернетАнти-расистичкото движење Black Lives Matter во Америка масовно се шири низ целиот свет благодарение на социјалните мрежи. Но, се...

Fine Living

Најновата понуда на Hublot ни претстави интересен пресврт…. Швајцарската марка часовници го зеде својот механизам MECA-10, кој дебитираше пред четири години, го зголеми и...

Green Tea

Овошјето е секогаш и во секоја форма здраво. „Обичното“ млеко треба да се замени со млеко од соја. Сок без калории е здрава опција....