Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

BLACK POWER: 10 џемпери за удобен зимски изглед

Идеални се и за вашиот свечен изглед…

Без разлика колку децении ќе поминат, црната ќе се смета за најмодерна боја која секогаш е синоним за елеганција.

Црната облека е класика за сите времиња, која може да одговара на сите изгледи, без разлика на пригодата.

Од друга страна, кога зборуваме за задолжителната облека во нашата гардероба во текот на зимата, не можеме да заборавиме на џемперите кои се неопходни. На модата и треба удобност и флексибилност, па затоа црн џемпер е она што е потребно во гардеробата на секоја жена, без разлика на нејзиниот стил.

Црниот џемпер може да го донесе ликот што го сакате, од најлежерниот – во комбинација со фармерки, до најгламурозниот и свечен, комбинирајќи го со светкави додатоци, накит и други парчиња, како здолништа со светки.

За најмодерните стајлинзи кои можат да ве придружуваат од утро до вечер, откријте ги 7-те најмодерни црни џемпери во фотогалеријата!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement