Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Beach look: Овие парчиња облека можете да ги носите со костим за капење

Летните денови се пред нас, а тоа значи само едно – подготвени сме со денови покрај море и нуркање во море што ќе ни помогне да ги подмладиме и наполниме „батериите“.

Всушност, има многу кои веќе го започнаа првиот дел од „летниот распуст“. Ова значи дека нашите посети на плажа се многу чести, па затоа би било добро да го насочиме нашето внимание на соодветна облека за овие прилики. Покрај костимите за капење, има и други парчиња кои ќе ни помогнат да создадеме целосен и ажуриран изглед кој ќе импресионира.

Но, кои се предметите што можеме да ги носиме преку костим за капење и да претставиме модерен изглед што можете да ги носите од утро до вечер? Продолжете да читате и откријте ги подолу!

Кафтан

Кафтаните се дефинитивно еден од најимпресивните избори на повеќето жени во текот на летото. Постојат многу дизајни што ќе ги задоволат сите вкусови, дури и најсложените. Воздушните силуети, широките линии и импресивниот дизајн се основните „состојки“ на прекрасниот кафтан. Не можеме да не ја споменеме флексибилноста што ги карактеризира, бидејќи можете да ги носите цел ден, дури и за излегување во град, било индивидуално или во комбинација со панталони, што е еден од најголемите летни трендови.

Фустани

Фустаните се вклопуваат насекаде, без оглед на сезоната и пригодата, а тоа ни е докажано повеќе пати. Ако ви треба фустан на плажа, максималните должини се идеални. Предлагаме да изберете светли бои за да одговараат на сезоната и кои ќе изгледаат одлично на штавената кожа. Пронајдете таков што одговара на вашиот стил и вашиот костим за капење.

Шорцеви или панталони

Друго соодветно парче што ќе го носите преку костим за капење се лесните панталони. Без разлика дали ќе изберете модели од памук или лен, резултатот ќе биде неверојатен. Покрај панталони, можете да изберете и бермуди или шорцеви направени од исти ткаенини. Можете да носите панталони и шорцеви со топ бикини или едноделен костим за капење. Ленени панталони и едноделен костим за капење се одличен избор за вечерни прошетки покрај море, само додадете модерни влечки и златен накит.

Големи кошули

Сфативте дека еден од најголемите трендови оваа сезона се кошулите со големи димензии. Тие ни носат многу воздушно и опуштено расположение, токму она што е потребно во текот на летото на море. Носете бели кошули во комбинација со златни ланци и плетени модни додатоци.

Здолништа

Ние обожаваме здолништа, а уште повеќе сакаме да ги гледаме во субверзивни комбинации. Здолништата изгледаат прекрасно во комбинација со костим за капење. Покрај тоа, хекланите здолништа се многу убав избор.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement