Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

BAFTA 2021- Најдобри настапи на црвениот тепих

74-тото доделување на филмската награда BAFTA (British Academy Film Awards) се одржа на 10 и 11 април во Лондон.

Поради пандемијата коронавирус, церемонијата се одржа претежно „виртуелно“.

Британските и американските sвезди на малиот и големиот екран се погрижија да блеснат и да покажат гламурозни комбинации на облека. Ако треба да го издвоиме трендот што потекнува од нивниот изглед, металик фустаните дефинитивно имаа почесно место (Рене Зелвегер, Ванеса Кирби, Ана Кендриќ), додека не беа изоставени ниту светлите бои.

Во пресрет на Оскарите што ќе се одржат на 25 април, ви ги претставуваме најдобрите аутфити од црвениот тепих на престижните награди BAFTA .

Откријте ги во галеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement