Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Back to normal: најмодерни комбинации на облека за мајските денови

Периодот на враќање во нормала се приближува и мораме да бидеме модерни!

Моментот кога ќе се вратиме – во голема мера – во нормала е факт. Останаа само неколку дена од времето кога можеме да одиме на кафе или да јадеме во ресторан, секогаш почитувајќи ги потребните безбедносни мерки. Значи, не губиме повеќе време и веќе подготвуваме тимови кои ќе ни помогнат да бидеме модерни и тренди на овие први долгоочекувани наши излегувања.

Слип-фустан и Блејзер

Нема ништо подобро од комбинирање на две или повеќе парчиња, кои спаѓаат во списокот на најголемите трендови во сезоната. Ова е случај со слип-фустаните и блејзерите. Одлични се дури и ако одлучите да ги носите одделно, но заедно се нешто друго. Затоа, не пропуштајте ја можноста, испробајте ги и сигурни сме дека ќе ви се допаднат. Предлагаме да изберете земјени тонови за минималистички изглед или комбинација од бела и црна боја. Заокружете ја комбинацијата на облека со бели патики.

Предимензионирана кошула + тексас панталони

Комплетот, кој се состои од кошула и фармерки, е класичен, безвременски и несомнено шик. Имате можност да дадете трендовски шмек со избирање на преголема кошула и модерни тексас панталони, како што се лелеави, широки ногавици или patchwork. Тоа е безбедно решение за целиот ден. Кога станува збор за модните додатоци, чантите во светли нијанси ќе му даде поголема динамика на вашиот стајлинг.

Одела со бермуди

Секако, оделата, кои станаа неопходни во гардероберите на секој трендсетер, не може да изостанат во овие предлози. Бидејќи температурата значително се зголемува, би било добро да ги оставите настрана класичните долги панталони и да изберете пократка верзија, како бермудите. Пастелни нијанси како розова, светло сина и нане зелена се совршени. Нема ограничувања за чевлите, бидејќи можете да изберете од мокасини до сандали, во зависност од вашиот стил.

Фустан + панталони

Еден од трендовите што би можеле да го пробате „со затворени очи“ е комбинацијата на фустан со панталони. Опциите за панталони можат да бидат и фармерки и „цигарет“ модел, во зависност од вашиот вкус и видот на телото. Што се однесува до вашиот фустан, без никакво размислување, ја препорачуваме цветната верзија, која не само што припаѓа на жешките трендови, туку и совршено се вклопува во сезоната.

Color blocking

Во последно време се дискутираше многу за боите и важноста што ја имаат при креирањето на стајлингот. Всушност, многу познати дизајнери ги темелат своите нови креации на светли и живописни нијанси. Само следете ја оваа тактика. Изберете светли тонови со создавање супериорен блок во боја. Миди здолниште, горната облека и „statement“ чевлите ќе ви го дадат резултатот што го барате.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement