Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

8 цветни парчиња облека што сакаме да ги додадеме во нашата гардероба

Кога зборуваме за цветни принтови, обично мислиме на фустани со цвеќиња, и тоа има совршена смисла, бидејќи оваа ставка навистина се идентификува со пролетта.

Но, има многу повеќе стилови што треба да се откријат, бидејќи цвеќето сега е насекаде. Прада, Миу Миу, Изабел Марант, Кензо и многу други додадоа цвеќе во своите колекции за пролетта 2021 година на панталони, горна облека (топ), па дури и сандали со високи потпетици. Во пролетните колекции на брендовите, откривме цвеќиња на патики, здолништа, елеци, па дури и шорцеви за велосипедизам.

Ако не сте љубител на класични фустани, можете да откриете цвеќиња во многу различни стилови кои ќе донесат навистина свеж воздух на кој било ваш изглед. Осмелете се со цветен стил од глава до пети или во форма на детали и веќе сте го направиле првиот чекор за обновување на вашата психа. Колку се поинтензивни обрасците и контрастите, толку е поимпресивен резултатот.

Во галеријата предлагаме 8 парчиња цвеќе што сакаме да ги додадеме во нашиот гардеробер:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Најновиот дом на брендот Versace сака да го направи вашиот ентериер уште помодерен … Италијанскиот луксузен бренд штотуку ги отвори вратите на својата нова...

Fool Moon

Во последната година видовме дека се сменија многу од она што го знаевме. Сепак, некои работи и понатаму остануваат исти. Социјалните мрежи сè уште...

Green Tea

Ви откриваме сè што треба да знаете! Во заедницата на нутриционисти, познати по специјалните хранливи состојки, но и разни животински и растителни производи што...

Cotton Club

Во свет каде што зборовите пандемија, карантин, вакцина и ограничувања се користат почесто отколку што би сакале, модата нè потсетува дека треба да се...

Advertisement