Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

8 стилски резолуции што треба да ги усвоите оваа година

Неколку едноставни подобрувања во вашата гардероба ќе ве осигурат дека имате совршено стилизирана година…

Годината зад нас беше навистина тешка. За време на тоа, го сменивме начинот на дружење, како купуваме и како го поминуваме времето. Затоа, по таква година, имаше само еден начин да се влезе во сегашниот: исполнет со оптимизам! Ако не знаете како да го најдете вашиот сјај на оптимизам, знајте дека вашата гардероба е совршено место за почеток.

Иако може да изгледа дека претходните 12 месеци го ограничија нашиот избор на стил, карантин и полициски час го сменија модниот свет на подобро. Прво, тие го наведоа да забави, и второ, да ја стави одржливоста на врвот на неговата листа на приоритети. Трето, а можеби и најдобро, на клиентите им беше дадена можност опуштено да пристапат кон нивниот стил и да вложат повеќе пари во помали парчиња. Имајќи го тоа предвид, решивме да ви претставиме осум модни резолуции што треба да ги донесете во годината што штотуку започна.

Од суптилните адаптации на старите класици, до стилистичките промени што се во моментов во тренд, парчињата што можете да ги видите во нашата галерија ќе ви помогнат да ги освежите вашите сарторијални правила.

Унапредете ги чевлите со кубански потпетици
Пар кожни чизми можеби веќе постојат во вашата колекција, но ако 2020 година нè научи нешто, тоа е дефинитивно тенденција да се стремите кон повеќе, особено кога станува збор за мали потпетици на чевлите. Ретро и истовремено модерно, чизмите со кубански потпетици се најдобриот начин да се зачекори оваа година.

Кажете да, на костум со дворедни копчиња

Костумите се дефинитивно одлика на машкиот стил, но најчест избор е еднореден костум (закопчува само еден ред копчиња). Ако ваквите модели се сè што содржи вашата гардероба, ви предлагаме да направите малку простор за дворедни комбинации.

Заменете ги традиционалните кошули со бели маици

Друга состојка која совршено ќе ја зачини вашата игра во нов стил: чиста бела, обична маица. Дефинитивно е најосновното парче облека, но дефинитивно е најразноврсно. Без разлика дали го носите под јакна, или стегната во панталони, тоа ќе донесе темперамент на секој ваш изглед.

За постудени денови – изберете фини џемпери

Сега, кога зимата е сè уште во полн ек, ви предлагаме да изберете фино плетени џемпери. Со својот помек дизајн, тие изгледаат едноставни, но истовремено суптилно го покажуваат вашиот луксузен стил.

Опуштете се со широки ногавици

Иако структурираните одела со паметни кроеви се основата на совршениот стил, машката мода во последно време направи обичен пресврт, па дефинитивно ќе ви требаат панталони со пошироки ногавици.

Набавете пар винтиџ Levi’s 501

Одржливоста е во тренд сега, повеќе од кога било, што подразбира инвестирање во пар винтиџ фармерки, а сите знаеме дека никој не е подобар од Levi’s 501. Овој стил можете да го комбинирате со практично сè – од кошула, здолниште, до скроена блејзер.

Освежете ги лежерните јакни со ретро дизајн

Удобноста дефинитивно беше во мода минатата година, но сега, не е ограничена на парчињата што ги носиме дома. Јакните во моментов се дел од нашето секојдневие и мора да ви овозможат удобност, каде и да одите.

Како шлаг на тортата – црно палто

Традиционално, бежот беше класична боја што е избрана за палта. Неговата привлечност е сепак актуелна, но зошто да не пробате монохроматски изглед во тотално црно оваа година?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Може да бидете на повеќе места истовремено без да ја напуштите куќата – се што ви треба е Интернет. И денес Надеж Ване-Цибулски ја...

Green Tea

Како да се истуширате и да не му наштетите на вашето здравје? Не се туширајте со топла водаПрекумерните температури на водата доведуваат до сува...

Cotton Club

Иако пандемијата има видено помалку странски туристи отколку претходните години, тоа не значи дека нема да гледаме омразени „чешки“ сандали на секој чекор во...

Fool Moon

Се буди доцна и мора брзо да се облече за да стигне за работа. Трча низ кујната и ја закачува чашата кафе и го...

Advertisement