Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

6 најбарани парчиња на Инстаграм

Ви откриваме што носат најпознатите инфлуенсери оваа недела и кои парчиња облека ги избираат!

Летото е пред нас, што значи дека идеално време е нашата гардероба да стане побогата за неколку трендовски парчиња што ќе ги носиме во текот на оваа сезона на различни начини.

Доколку ги следите трендовите, ве интересира како изгледаат најмодерните парчиња облека што влијаат влијателите деновиве и сакате да ја обновите вашата гардероба во согласност со трендовите на Инстаграм, нашата галерија со фотографии ќе биде вистинска оаза на инспирација за вас.

Од модерни бохо фустани, до парчиња облека од лен и памук – разгледајте што треба да купите во наредниот период и вашиот Инстаграм ќе биде трендсетерски разубавен со нови бои.

АСИМЕТРИСКА ГОРНА ОБЛЕКА
Инспирирани од машките кошули, го обожаваме овој андроген изглед на едното рамо. Носете асиметричен топ комбиниран со широки панталони како Дебора за кул вечерен изглед.

WRAP БЛЕЈЗЕР
Влијателните дами се воодушевени од wrap блејзерот во нијанса слонова коска и лесно е да се претпостави зошто. Со своите „wrap“ детали кои го прегрнуваат телото и малата текстурата на ткаенината, изгледа многу луксузно.

SLIP ЗДОЛНИШТЕ
Покрај слип фустаните, летово изберете слип здолништа со суптилни детали околу струкот. Овој модел можете да го носите цела година – ќе изгледа елегантно во комбинација со сандали, но и со чизми.

МИДИ ФУСТАН СО РАЗИГРАН ПРИНТ

Ако сакате да инвестирате во миди фустан оваа сезона, не можете да погрешите со ваков модел. Со детали инспирирани од гроздобер естетика и цветни принтови, ќе го носите во текот на летото во разни прилики.

БЕЛА ЧАНТА
Белата чанта е задолжителна за потоплите месеци – одлучете се за помеки, модерни форми како овој дизајн на полумесечина.

БОХО МИНИ

Со својот лежерен крој и разигран дезен, бохо мини е задолжителен за шик изглед.

ОДЕЛО ОД ЛЕН

Удобните тренерки им дадоа место на ленените одела со бермуди или шорцеви оваа сезона. Идеално парче за топлите летни денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement